ABDURRAHMAN KURT

1992 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi biyoloji yüksek lisans programından mezun oldu, bir kamu kurumunda biyolog olarak görev yapmaktadır. 

Doğaya ve seyahate olan tutkusunu fotoğraf sanatı ile birleştirmeye karar verdi ve Ankara Üniversitesi tarafından öğrencilere yönelik sağlanan temel fotoğrafçılık eğitimi ile ilk fotoğraf eğitimini aldı. Devamında Fotoğraf Sanatı Kurumu (FSK) derneğinde 2. Düzey Fotoğraf Uygulamaları (Mehmet UÇAR), Genel Doğa Fotoğrafçılığı (Tansu GÜRPINAR) ve Fotoğrafta Bir Adım İleri (Yücel DEMİR) fotoğraf seminerlerine katıldı. FSK üyeliğinin ardından 2020-2022 yıllarında FSK yönetim kurulunda görev aldı.

Fotoğrafları Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) ve FSK bünyesinde gerçekleştirilen çok sayıda karma sergide yer aldı. Ulusal ve uluslararası çeşitli yarışmalarda sergileme, mansiyon, ödül ve özel ödüle değer bulundu. 2020 yılında Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) tarafından AFIAP (Artist FIAP) unvanı ile onurlandırıldı.

Ne tarafa baksa yaratıcısının ihtişamını gördüğü doğayı fotoğraflamaktan, tefekkür etmekten ve bunları @abdrhmnkurt instagram hesabında paylaşmaktan büyük keyif almakta, doğanın yanı sıra makro, yerel yaşam, spor ve portre konularında fotoğraf çalışmalarına devam etmektedir.

%d blogcu bunu beğendi: