MUTLU TOPALOĞLU

1978 yılında Ankara’da doğdu. İletişim Fakültesi mezunu.  Doğaya olan sevgisi fotoğraf çekme tutkusuyla birleşince, üniversite yıllarında fotoğraf çalışmalarına başladı. Çeşitli kademelerinde görev yaptığı Ankara Fotoğraf Sanatı Kurumu bünyesinde gerçekleştirilen çeşitli sergi, sunum ve fotoğraf projelerine katıldı. Fotoğraf sanatına gönül verenler, bu sanata gönlünü kaptırmaya hazırlananlar ile fotoğraflarının bir bölümüne yer verdiği “Zirvelerdeki Tanık”, “Işığın Peşinde” ve “Mükemm50k” ‘Covit 19 Gizli Düşman’ adlı kişisel sergilerinde buluştu. Fotoğrafları, ulusal ve uluslararası birçok dergi kitap ve sunumlarda yayımlandı, pek çok ödüle layık görüldü.

Her baktığında yüceliğin kutsallığını anlatan, ulaşılamaz görünse de alçak gönüllülüğün simgesi olan dağlara en çok fotoğraf makinesi vizöründen bakmayı, onlardan deklanşöre basarak anılar toplamayı hep çok sevdi. Doğanın güzelliklerine şahit olmayı, neden korunması gerektiğinin önemini de dağlardan öğrendi ve yıllar önce böceğinden çiçeğine, deresinden denizine doğayı da fotoğraf karelerinde konuk etmeye başladı.

Halen Hacettepe Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde, Foto Film Birimi sorumlusu olarak görev yapıyor. Dağlar ve doğanın yanında iş ve sosyal yaşam içerisinde spor, sağlık ve tanıtım sektörüne yönelik geniş bir yelpazede fotoğraflar çekiyor. Fotoğraflarını,  “mutlutopaloglu.com.tr” adresinde topluyor.