MUTLU TOPALOĞLU

1978 yılında Ankara’da doğdum. İletişim Fakültesi mezunuyum.  Doğaya olan sevgim fotoğraf çekme tutkusuyla birleşince, üniversite yıllarında fotoğraf çalışmalarına başladım. Çeşitli kademelerinde görev yaptığım Ankara Fotoğraf Sanatı Kurumu bünyesinde gerçekleştirilen çeşitli sergi, sunum ve fotoğraf projelerine katıldım. Fotoğraf sanatına gönül verenler, bu sanata gönlünü kaptırmaya hazırlananlar ile fotoğraflarımın bir bölümüne yer verdiğim “Zirvelerdeki Tanık”, “Işığın Peşinde” ve “Mükemm50k” ‘Covit 19 Gizli Düşman’ adlı kişisel sergilerimde buluştum. Fotoğraflarım, ulusal ve uluslararası birçok dergi kitap ve sunumlarda yayımlandı, pek çok ödüle layık görüldü.

Her baktığımda yüceliğin kutsallığını anlatan, ulaşılamaz görünse de alçakgönüllülüğün simgesi olan dağlara en çok fotoğraf makinesi vizöründen bakmayı, onlardan deklanşöre basarak anılar toplamayı hep çok sevdim. Doğanın güzelliklerine şahit olmayı, neden korunması gerektiğinin önemini de dağlardan öğrendim ve yıllar önce böceğinden çiçeğine, deresinden denizine doğayı da fotoğraf karelerinde konuk etmeye başladım.

Halen Hacettepe Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde, Foto Film Birimi sorumlusu olarak görev yapıyorum. Dağlar ve doğanın yanında iş ve sosyal yaşam içerisinde spor, sağlık ve tanıtım sektörüne yönelik geniş bir yelpazede fotoğraflar çekiyorum. Fotoğraflarımı,  “mutlutopaloglu.com.tr” adresinde topluyorum.