ERTUĞRUL AYDEMİR

06.12.1957 İstanbul-Arnavutköy’ de doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Jeoloji Bölümü’nü bitirdi. 1986’da başladığı Eczacıbaşı ilaç firmasındaki meslek hayatına tanıtım elemanı, bölge yöneticiliği, bölge müdürlüğü ve ulusal tanıtım müdürlüğü yaptıktan sonra 2008’de emekli oldu.

Ümit Aydemir ile evli olup İrem adında bir kızı var.

Briç oynamak, horon tepmek ve fotoğraf çekmek en çok sevdiği uğraşılar.

Fotoğrafla uğraşısı eskilere dayanmakla birlikte, disiplinli olarak, önce 2009’da FSK’nin Photoshop kursuyla, daha sonra da 2012’de Ankara’daki Trabzon Vakfı Fotoğraf Kulübü (TRAFOK) üyeliği ile devam etti. Böylece çektiği fotoğrafları paylaşma olanağına kavuştu. TRAFOK ile beş karma sergiye katıldı. 2012-2017 arasındaki yıllıklara fotoğraf vererek katkıda bulundu. Ayrıca bu dönem içerisinde Trabzon’daki fotoğraf kulüpleri ile de ilişkisi devam etti. Özellikle haziran-eylül aylarında FODAK (Trabzon)’ın fotoğraf çekimlerinin çoğuna katıldı. 2017’de ise FSK üyesi oldu.

Doğa ve sokak fotoğrafçılığını seviyor. Ailesindeki fotoğrafla uğraşanların etkisiyle insan-portre fotoğrafları çekimleri de ilgisini çekiyor. Ayrıca; fotoğraf çekme konusunda, meslek hayatında işvereni olması nedeniyle tanıştığı ve 1988’de Artvin Kafkasör’de katıldığı fotoğraf çekimlerinde birlikte olmak şansına sahip olduğu Şakir Eczacıbaşı‘nın da üzerinde bıraktığı etkiden sıkça bahsediyor. Çok sevdiği bu uğraşla ilgili birlikteliğinin öğretici, bol ürünlü, aydınlık ve uzun soluklu olacağını umut ediyor…