YENİ SEZONA MERHABA …

Üç aylık bir tatilin ardından dinlenmiş ve enerji toplamış bir şekilde yeni sezona merhaba diyoruz. 2022-2023 Kültür ve Sanat Etkinlikleri sezonumuzu geçen sezon yaptığımız atölyelerimizin çok özel çalışmalarından oluşan muhteşem bir Karma Atölyeler Sergisi ile açıyoruz.

7 Ekim 2022 Cuma günü saat 17:00’ da Ankara Metrosu Sanat Galerisinde açılacak olan sergimizde geçtiğimiz sezonlarda çalışmalarını tamamlamış; Doğada Uzun Pozlama ve Manzara Fotoğrafçılığı Atölyesi, Doğada Makro Fotoğraf Atölyesi, Her Yönüyle Ankara Fotoğraf Atölyesi, Sanatsal Portreler Atölyesi, Işık § Gölge Double Exposure Uygulama Atölyesi ve Sokak Fotoğrafçılığı Atölyesi olmak üzere toplam 6 atölyemizin çalışmalarından oluşan seçkiler yer alacak. Serginin insan sirkülasyonun çok fazla olduğu bir mekanda olması da çalışmalarımızı daha fazla insan ile buluşturabilme imkanı sağlayacaktır.

Yeni sezonda projelere daha fazla ağırlık vermek istediğimizi geçtiğimiz sezonu kapatırken belirtmiştik. Sezon açılışımızda da bunu destekler bir proje ile giriş yapıyoruz sezona. GOP Soropromist Kulübü Derneği ile ortak gerçekleştirdiğimiz bu sosyal sorumluluk projesinde, Kale Civarındaki muhtaç ailelerin çocuklarına rol model olabilecek ve farklı bir deneyim kazandırarak ufuklarını açabilecek bir fotoğraf atölyesi gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Projenin açılışını da ikincisi düzenlenen Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında yer alacak FSK Üyelerinin Karma Sergisi ile Ankara Kalesinde 8 Ekim 2022 tarihinde yapmayı planlıyoruz.

Bütün üyelerimizden gelebilecek her türlü proje fikrine açık olduğumuzu bir kez daha belirtirken, ancak sizlerin desteği ile güzel işler yapabileceğimizi biliyoruz ve desteklerinizi ve çalışmalara katılımlarınızı her zaman bekliyoruz.

Yeni sezona MERHABA derken… yine yeniden “Fotoğrafta Bir Adım Daha İleri” mantığının ışığında, “FSK Her Yerde” sloganı ile yeni sezonda da yolumuza devam edeceğimizi belirterek 2022- 2023 sezonunun hepimiz için hayırlı olmasını diliyoruz.

01.10.2022

Sevgi KÖYLÜ HALİLOĞLU

FSK Yönetim Kurulu Başkanı